YASSICA ADALARI TEKNE TURU
YASSICA ADALARI TEKNE TURU

YASSICA ADALARI TEKNE TURUYassıca adaları göcek, yassıca adaları, fethiye göcek yassıca adaları, fethiye göcek yassıca adaları nerededir, yassıca adaları göcek, yassıca adaları, yassıca adalar, yassıca adalar göcek, fethiye göcek yassıca adaları, fethiye göcek yassıca adaları nerededir, yassıca adaları göcek, yassıca adalar göcek, fethiye göcek yassıca adaları nerededir, yassica islands turkey, yassica islands, yassica islands turkey, yassica islands, yassica islands turkey, yassica island turkey, yassica inseln, yassica insel, yassica insel,

 

 

 

Göcek Koylarının bol barınma seçenekli, gündüz ve gece en güzel atmosferiyle ünlü Yassıca Adaları…

İrili ufaklı, alçağıyla, yükseğiyle, derin, sığ suları ile seçenekler sunan bir çok ada, adacık, “Yassıca Adaları” adı altında aynı alanda toplanmışlardır.

Büyük Yassıca Adası’nın doğu kıyı şeridi korunaklı değildir. Ancak batı kıyısı korunaklı ve bir çok tekne tarafından tercih edilen bir mevkiidir. Büyük Yassıca Adasının ortalarına gelindiğinde; karşı tarafında güneyde küçük bir ada. Kuzeyinde Kızıl Ada bulunur. Küçük Ada ile Kızıl Ada arasında çok küçük fakat muhteşem bir barınma yeri vardır.

 

 

Yassıca Adaları ya da Yassıcalar denilen bu yan yana yedi, küçük yassı adada hiçbir tesis yok. Yassıca adalarından en uçtaki adanın denize doğru uzantısında oluşan kumsal ve doğal, sığ havuz sebebiyle çocuklu aileler tarafından tercih edilmektedir. Burada adalar arasında yüzme macerasını da korkmadan deneyebilirsiniz. En kısa ara hepi topu 12 metre iki adanın arasında. Yarım saat kadar yüzebiliyorsanız dört adayı dolaşabilirsiniz. Dilerseniz adalara çıkıp yürüyebilirsiniz. Yalnız yanınızda spor ayakkabı bulundurmayı unutmayın.

 

Burada, kıyıya bağlı bir teknede su sporları merkezi bulunur. Bu merkezin profesyonel dalgıçları, Göcek Koyları içindeki her türlü dalışı gerektirecek konularda servis verirler. Bu güzel mevkii, yaz aylarında 10.00-17.00 saatleri arasında Göcek ve Fethiye’den gelen tur teknelerinin mutlaka uğradığı bir yerdir.

Yassıca ada sahilinde sizleri kıldan yapılma yörük çadırları karşılayacak. Burada yöreye özgü gözleme, ayran servisi yapılmakta.

 

 

Ekibimiz size yardımcı olmaktan mutluluk duyacaktır …

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu site, Sitesepeti ve Solido Grup güvencesi ile hazırlanmıştır. Copyright © 2014